Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lindy - Kyqjen

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kyqjen".
3. Video është e këngës "Kyqjen", por nuk këndohet nga Lindy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lindy - Kyqjen  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/02/2017

2017-02-09T17:00:02+00:00Refren x2:
Kyqjen na e dhezum,
tjeter skem qka presum.
Kyqjen na e dhezum,
deri pa kontroll t'mbesum.

Ku do qe jemi kyqjen e dhezum,
N'club me shum veta e djegum.
rollin rollin midis qyteti,
si me pas legal e mbajm me veti.
E pina e shesum mall qdo dit hekum,
dajt nuk na ndjekun lidhjet e bajn t'veten.
A pe don me gram a me kese,
veq kallxo qysh pun kryhet n'heshtje.
Vesh se mer kush na mbajm n'vete,
mall qdo dit hekum se kena sefte.
As nihere s'bina lidhjet e bajn t'veten,
kom njerz qdo ven per mu e dhan jeten.
Midis qyteti kyqjen e dhezum,
Si n'amsterdam e djegum.
s'tutum prej shteti krejt i kem mas veti,
lidhjet e forta edhe aty pun ndreqin.

Refren x2:
Kyqjen na e dhezum,
tjeter skem qka presum.
Kyqjen na e dhezum,
deri pa kontroll t'mbesum.

Sante po du krejt me pi,
deri n'mengjes pijet jon fri.
Kyqjen me veti tjeter sdu me pi,
dhipin n'vece po du me ij.
A kije pak flet kqyjen me pshjtell,
gati me ba n'club per me dhez.
Ja nisum e pina tjeter nuk dina,
deri n'mengjes na quet rrina.
Kyqjen e dhezum si cigare,
dom sna bon as ni pik fare.
Krejt ashiqare se pina n'male,
po midis mahalle sju tutem dajve.
Chilli o nivel hiq sbon mu nal,
Nxet o kam vjen a je per me dal.
Venin krejt per me kall,
deri n'mengjes ma ska mu nal.

Refren x2:
Kyqjen na e dhezum,
tjeter skem qka presum.
Kyqjen na e dhezum,
deri pa kontroll t'mbesum.


Më Shumë Këngë Nga Lindy:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet