Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lindy - Ajo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajo".
3. Video është e këngës "Ajo", por nuk këndohet nga Lindy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lindy - Ajo  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/10/2017

2017-10-16T17:37:58+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ajo" kënduar nga Lindy.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xonn - Ajo

Tash pi foli asaj
qe e kam frymzim
ajo ma shton jeten
ajo m'jep inspirim
bashk kena udhtu
kena bo nje rrugtim
shum kom pi per to
e ajo se din
e kom dasht aq shum
po ajo m'la vet
tash me tjer e shoh
ah sa shum pom vret
ti je seni me me vler
qe un n'jet e kom
cdo nat vet po ri
ngat se kam kerkon
aj tash tka lendu
ti don mu kthy te un
a tkom thon si njo si un
sun e gjen kerkun
epo qysh me ta fal
kur un shum kam vujt
per ty ndjenja kam pas
ti me njenja ke lujt
syni po mloton
zemra gjak pikon
zemra at person
me kerkon se ndron
truni po m'bllokon
shpirti po m'gushton
ajo vesh fustan
aj fotografon
ajo pergatit
aj e pret n'ballkon
aj e perqafon
ajo e shtrengon
ti mu vet m'ke lan
mu mu len gjynahet
vet ti je fajtore
mu po mi len fajet
e di s'je rehat
s'rehatoesh kerkun
veq ni sen kallxom
a je po bohesh si un
e kudo qe te jesh
e nin kangen tem
ka met piku loti
per zanin tem

REF
Ajo m'erdhi m'erdhi m'erdhi
n'onderr m'erdhi m'erdhi m'erdhi
t'mur tjetri tjetri tjetri
mo nuk t'prekin t'prekin kto dur

Nashta po t'pengon
qe un jam kat shkrujt
deri dje tpa ndam
e sot jam i huj
nashta nuk e don
nashta e ki ngat
nashta sikur un
je t'um thirr cdo nat
e di ki m'em lyp
e di vet sje msu
ke bo nji gabim
smun me permirsu
e di ke ndryshu
un hala jom qaj
fajin po ma len
po une skom faj
kur tkom prit mu kthy
vendose me ik kena pas ni anderr
nje fmij me pas qik
mi pas syt e tu
andrra kurr su ndreq
thojshe;mbas nji qikes mi pas dy bineq
krejt senet pi ban per inatin tem
e aj per inati shenja o ka t'len
e mu m'pate than
kur je keq ktu m'ki
e sot paske than
smu ndan kont e tij
truni po m'bllokon

Xhenty - Ajo

Sonte kce vec per mu
Kto tjerat nuk i njof hic
Sonte kce vec per mu
Para teje duken FAKE

Chorus:
Ajo o shum e pist
Ama duket si Miss
Mpelqen kur e thith
Menjen ma ka cu gips

Hajde hajde bojna show
Hajde hajde derdhim paren lum
Hajde hajde menjen ma ke ftof
Dridhe bythen like Rram pa pa pam

Verse 1
Tymi jasht si Jamaica
Nese kush tbon lajka
Tipat presin jashta
Pam Pam Pam
Dridhe deri tthem BASTA
Po mbon me i nxjerr krejt perjashta

A po don me shku nPANAMA
Kthimin e bejm nga Bahama
Tbohesh sikur Afrikana
Ngjyra Coko Meksikana

Verse 2
Thoben e ke çok
Ftyren si nMarok
Kam shum qef me e nok
Nok Nok Nok
Mos bo rezistenc se kam pare
E per pare un e di

Zogu demostron tangat
Keshe xhinsat i ka tgjona
Rrin vetem me donzhuana
Qe per to i lejn tonat

Emir - Ajo

REF:
e durt e mia kur ja prekin trupin
ajo sun duron
se veq un ja kom hek turpin
tash ajo um don
po ka shum tjera qe mlutin
spom intereson
se veq ti ma ke msu tripin

1:
dashnia.. i mori ment e mia
nuk pom len me flejt mo qekjo xhelozia

ma e mira ti je ma e mira
e perqat pom vjen inati


e bojm ni foto n'instagram
posht e shkrujna "je t'aime"
edhe aj qe sna pelqen
na bon llajkin meniren

e boj ni foto un per snap
xhelozon me postu vet
po kejt postimet jon per ty
ta kom thon 1 miljon her

REF:
e durt e mia kur ja prekin trupin
ajo sun duron
se veq un ja kom hek turpin
tash ajo um don
po ka shum tjera qe mlutin
spom intereson
se veq ti ma ke msu tripin

2:
sonte po du me tpa veq sonte
po du me tprek veq sonte
e me dal pi bote, kur tum kape dora jote

ti se kupton sa ki pas fat
qe je kon me mu ni nat

ti se kupton sa kom pas fat
qe jom kon me ty ni nat

e falma ti falma ti prap
e falma ti falma ni nat

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Lindy:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë