Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Vendlindja:
 • Pemishte 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kanada 
 • Mosha:
 • 59 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Liri Loshi është një shkrimtar i njohur. Liri Loshi u lind ne Pemishte te Skenderajt. Eshtë mjek, publicist dhe poet që jeton dhe vepron në Kanada. Deri tani ka botuar tre tituj me poezi për fëmijë: “Të kisha mustaqe” – 1982, “A flet zemra” 1984 dhe” Udhët e Tokës” – 1988. Gjatë kohës kur ka qenë student ka punuar si redaktor i gazetës periodike “Bota e re”. Kohëve të fundit ka qenë i pranishëm në shtypin e përditshëm me analizat e tij për situatën politike në Kosovë. Gjatë luftës së UC...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Mehmet Bislimi

Abdullah Konoshevci

Pal Sokoli

Xhenc Bezhi

Sahit Shala

Shaban Cakolli

Brahim Avdyli

Fatmir Terziu

Teodor Keko

Mihal Gjergji

Tags: Liri Loshi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet