Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liri Rasha - Ju Mor Guret E Sokakut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

O ju mor guret
E soka sokajakut
Fal me shendet m'i bani lules
Te zamba zambajakut

Ani si t'ja bej
I mjeri
Jam tuj plasun
Prej mera merajakut x2

O hajde hajde
Moj e mira e lales o
Ani sa ta shoh moj shpirto
Gishtin e unazes

Sa t'i prek
Baluket e ballit
Mori lulja
E liva livadhit o

Sa t'i prek
Baluket e ballit
Moj e mira
E meha mehalles o

O moj e mira
Yll i dri i drites o
Ani po te pres te ura
E Radi e Radikes o

Ani sa t'i prek
Moj shpirto
Shpirti i lales
Gershetat e shpines o x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberLiri Rasha
Publikimi: 30/04/2008


Liri Rasha - Ju Mor Guret E Sokakut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ju Mor Guret E Sokakut".
3. Video është e këngës "Ju Mor Guret E Sokakut", por nuk këndohet nga Liri Rasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liri Rasha:


Komente 0