Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liri Rasha - Shqipja E Malsisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Moj Shqipni e rrepte
Shkamb ne çdo tufan
Sokolat qe linde
Vendit i lan nam

Si Nikoll Kaçorri
Shqipja e malsis e
Qe gjith jeten e tij o
Ja kushtoj Liris e x2

Pushken edhe penen
Nga dora s'i lshove
N'kongres t'Manastirit
Bukur ligjerove

Me pushken qe çove
Neper Lat t'Konopit
Burrat e Kurbinit
I zun gryken topit x2

Kur qiellin e Vlores
Mbi tok te zhuritur
Flamuri kombetar e
Ne pishtara te ngritur

Me Ismail Qemalin
Lidhnin per Liri e
Nen kryetar i par o
U zgjodh ne qeveri e x2

Shoket kur t'i lidhen
N'internim me i çu e
Bir i Dibres trime
S'i dallg e terbu e

Trim Nikoll Kaçorri
Lulja e trimenis e
Mu ne gjoks te hasmit
Gryken e alltis e x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.


Liri Rasha
Publikimi: 14/03/2017


Liri Rasha - Shqipja E Malsisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqipja E Malsisë".
3. Video është e këngës "Shqipja E Malsisë", por nuk këndohet nga Liri Rasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liri Rasha:


Komente 0