Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liri Rasha - Moj Liri Nuse Kosovës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Vjen nji fjale
Nga dielli e hana
Cilin djal
Po e marton nana

Vjen nji fjale
Nga ylli e bora
Cilen nuse
Merr Kosova

E kerkojn
Ner gurra loti
Syt ja lau
Me plag baroti

E kerkoj
Drini e gjaku
E fitoj
Perjet te pragu

Ref...x2
Moj Liri nuse Kosove
Ehehehehej
Botes se djegur
Drit i leshove

Mos u plaksh
Nga votrat tona
Se Kosova
Se Kosova o esht e jona

Vjen nje fjale
Nga historia
Ku i ka nuset
Dardania

Nuset jan
Ku fillon jeta
Tuj qendis
Shqipet mbi djepa

Ku jan
Malet e perflakun
Ku jan
Dimant e pergjakun

Ku jan ikjet
Nga rrobnia
Permbi gur
Perkdhel Liria

Ref...x2
Moj Liri nuse Kosove
Ehehehehej
Botes se djegur
Drit i leshove

Mos u plaksh
Nga votrat tona
Se Kosova
Se Kosova o esht e jona


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberLiri Rasha
Publikimi: 09/09/2015


Liri Rasha - Moj Liri Nuse Kosovës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Liri Nuse Kosovës".
3. Video është e këngës "Moj Liri Nuse Kosovës", por nuk këndohet nga Liri Rasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liri Rasha:


Komente 0