Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liri Rasha - Kolazh Dibran Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Moj fusha e Korabit
E mjera un o
Tej na erdhe hakut oh e mjera un o
Tej na erdhe hakut oh e mjera un o

Ooo çu çu rrushja ne sabah
Ka la syte ka dale ne cardake
Dul ne cardake e mori siten
Me dure te bardha ja kom ngjite

Me dure te bardha ja kom ngjite
Plot me rruza e bylyzyke
Plot me rruza e bylyzyke
çka don djal per drek me te qite

A don pulen o me ta myte
A don petlla e fly te grymte
Nuk du pulen o me ma myte
Vec me falsh faqe dhe dy syte

Shtrona moj nuse shtrona
Neper odat tona x2
Shtrona ta ngrejm dolline
Nje kafe ta pime x2

Shtrona moj nuse shtrona
Ne sarajet tona x2
Shtrona ta ngrejm dolline
Per çiftin e rie x2

Kur ia vune kamben shales oj e mejra e lales
A ja bone hallall babes oj e mejra e lales

Hallall babes ja kam ba ore zogu i dades
O ket baben un se la oj e bardha e lales

Mori cuce dibrane moj lulja e bjeshkes
Holl e gjat si plepi qenke rrit me uj te bjeshkes

Në bjeshke kullat shqerrat fushes korrim grurin
Në çdo pun dalim te parat ndertojm gjith katunin

Oj lulije gajtanlije hajde bre hajde
çova motren me te marr ty e hajde bre hajde x2

Se çon motren ylli i nates hajde bre hajde
Hajde vete te me marresh hajde bre hajde x2

Oj dola kur dola x2

Kur dola te dera x2

Oj pash lulijen o x2

Veshur me te zeza x2

Oj dola kur dola x2

Kur dola te dardha x2

Oj pash lulijen o x2

Veshur ne te bardha

Veshur ne te bardha x2.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.


Liri Rasha
Publikimi: 16/12/2011


Liri Rasha - Kolazh Dibran
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Dibran".
3. Video është e këngës "Kolazh Dibran", por nuk këndohet nga Liri Rasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liri Rasha:


Komente 0