Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liri Rasha - Kenge Per Fehmi Aganin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Sharr e Alpe kerkojn vllan
Kodra e trimave piskan
Bac Fehmi mos e ngrys ballin
T'pret tribuna t'marrish fjalen

Mos harro ti moj Serbi
Jem Kosov me histori
Çfar pa than trimi ka mbet
E shkroi baca me gjak t'vet

Ref...x2
Ku je baca i mençuris e
Ku je burri i Dardanis e
Dil n'kuvend sikur ke dal
Shqiptaris o thuj dy fjal

Ka dal marsi pa pranver
Troket vdekja der per der
Tan Kosova e bashkon zanin
Kush na e vrau o Fehmi Aganin

Fjalen e tij e mbuloj gjaku
Plumbi i zi gjurmen ja ndali
Na e ka vra shkau te pragu
Se Kosoven kurr s'e fali

Ref...x2
Ku je baca i mençuris e
Ku je burri i Dardanis e
Dil n'kuvend sikur ke dal
Shqiptaris o thuj dy fjal


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberLiri Rasha
Publikimi: 09/09/2015


Liri Rasha - Kenge Per Fehmi Aganin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Fehmi Aganin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Fehmi Aganin", por nuk këndohet nga Liri Rasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liri Rasha:


Komente 0