Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liri Rasha - Kënga E Tahir Mehës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Çka ka hasmi
Qe u prish n'kok e
Zoti ne qiell
Sot jam ne tok e

Une kam kryq
Ne ball t'oxhakut
Tahir Meha
Po i thot plakut

Çka po thu
Ti more plak e
Na ka shkel
Shkau n'konak e

Or n'konak o
Mysafir e
Plumbin n'ball
Mikpritjen mir e

Mbush me topa
E tan za plot e
Do t'ja shtrojm
Sofren barot e

Hajt Tahir
Le t'ushtoj Sharri
Se s'ka vdek
Xhem Gostivari

Hajt Tahir
Le t'ushtoj fusha
Se s'ka vdek
Shaban Polluzha

Idriz Shabani
S'ke vdek ty ee
Ooo more s'ju harron o
O kjo Shqiptari mor o hej


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberLiri Rasha
Publikimi: 08/03/2013


Liri Rasha - Kënga E Tahir Mehës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Tahir Mehës".
3. Video është e këngës "Kënga E Tahir Mehës", por nuk këndohet nga Liri Rasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liri Rasha:


Komente 0