A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Liria Dedvukaj - Sa Te Bukur Jemi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/01/2010

2010-01-31T10:34:17

Këngë e albumit:

"Per Ato Puthjet E Djalit"


(1)
Zemren ja kam fal nje triu nga kraja
Eshte ma i miri djale me mbyti sevdaja
Unaze me ka fale djali nga ulqini
E dua per djale ma te miret jini

Refreni:
Seq po bjen lahuta po bjen qiftelia
Sonte ju kendon veq per ju liria
Bjeshka edhe deti deti e liqeni
Sa te bukur jeni sa te bukur jeni

Seq po bjen lahuta po bjen qiftelia
Sonte po kendon gjith shiptaria
Bjeshka edhe deti deti e liqeni
Sa te bukur jeni sa te bukur jeni

(2)
Djali nga geshtenja 4 kollostros
As nuk me thot mendja ati ti thom mos
Djali nga malsia shendrrit si ylli
Plava e gucia gjithkun shiptari

Refreni:
Seq po bjen lahuta po bjen qiftelia
Sonte ju kendon veq per ju liria
Bjeshka edhe deti deti e liqeni
Sa te bukur jeni sa te bukur jeni

Seq po bjen lahuta po bjen qiftelia
Sonte po kendon gjith shiptaria
Bjeshka edhe deti deti e liqeni
Sa te bukur jeni sa te bukur jeni

Seq po bjen lahuta po bjen qiftelia
Sonte ju kendon veq per ju liria
Bjeshka edhe deti deti e liqeni
Sa te bukur jeni sa te bukur jeni

Seq po bjen lahuta po bjen qiftelia
Sonte po kendon gjith shiptaria
Bjeshka edhe deti deti e liqeni
Sa te bukur jeni sa te bukur jeni...


Ky tekst u dërgua nga  Nuhi2016   prizrenasi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019