Më mbaj mend (për 1 muaj)


Liria Dedvukaj - Ika

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ika".
3. Video është e këngës "Ika", por nuk këndohet nga Liria Dedvukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Liria Dedvukaj - Ika  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"The Best Of Liria"

Komente

Asnjë Koment

01/04/2000

2000-04-01T11:00:00+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Ika" kënduar nga Liria Dedvukaj.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Ika".
Videoklipi nga Liria Dedvukaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fatlum Zeka. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:


U nisa ne nje rrug pa kthim, dhe ika nga ti
Shkova ne nje ane te botes ku s’ka perendim
Shkova atje larg, per te harruar ty
...Zemren e kam pasur plot, por ti ma ndave ne dy

Ref:
Ika nga te gjitha se s’mund ta duroja dhimbjen me
Ika per ti harruar puthjet qe me benin te ndjehem nje
Ika per ta zbrasur veten nga te gjitha qe me kujtojn ne ty
Un tani ika dhe prej meje mos prit kthim

Ti ke qen e para, qe zemren ta kam fal
Dhe ke qen e para qe zemren ma ke vrar
Shum me ke lendu dhe nuk ke pas meshir
Zemra ime per ty, tani nuk ndjehet e lir

Ref:
Ika nga te gjitha se s’mund ta duroja dhimbjen me
Ika per ti harruar puthjet qe me benin te ndjehem nje
Ika per ta zbrasur veten nga te gjitha qe me kujtojn ne ty
Un tani ika dhe prej meje mos prit kthim

Me roberove, me dogje me vrave ne shpirt
Me harrove, me bere te qaj per ty
Me shkaterrove, me lendove dhe pa deshir
Kohen ma morre dhe ike pa lamtumir

Ref:
Ika nga te gjitha se s’mund ta duroja dhimbjen me
Ika per ti harruar puthjet qe me benin te ndjehem nje
Ika per ta zbrasur veten nga te gjitha qe me kujtojn ne ty
Un tani ika dhe prej meje mos prit kthim.

Teksti: Arijeta VllasaliuMë Shumë Këngë Nga Liria Dedvukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet