Më mbaj mend (për 1 muaj)


Liridon Rrahmani - Dinari Gurbetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dinari Gurbetit".
3. Video është e këngës "Dinari Gurbetit", por nuk këndohet nga Liridon Rrahmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Liridon Rrahmani - Dinari Gurbetit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Liridon Rrahmani

Teksti:

Mergim Gashi

Komente

Asnjë Koment

19/02/2021

2021-02-19T18:30:19+00:00Lot spom ndalen, Vuj n'kët jet.
Pa ty shpija, ka mbet shkret.
O bir, dhe natdheun tan.
një cop buk, kem pas me ngran.

Djersa ballit, shum m'ka dal.
Kam hek shum, n'kët dit me ardh.
Ty met pa, ma mir se veten.
Skam pas frig, me dhan dhe jetën.

Ref
Dinari gurbetit athu pot mjafton
Kur nana paty sofren nuk e shtron
Po ngopem me ty nga aroma jote
Qe ke lan n'jastikun bir ne dhomen tane

Pj2

Mos prit, që shum von mu ba.
E me lot, mem lyp mem pa.
Sa kam vler, ka met ra n'men.
Kur se ke, prezencen tem.

Mbeta vet, n'mes t'ksaj nate
Mem braktis, arsyje spate.
A kaq shum, pat vler dinari
Qe mbane me vdek, për gjalli.


Ref
Dinari gurbetit athu pot mjafton
Kur nana paty sofren nuk e shtron
Po ngopem me ty nga aroma jote
Qe ke lan n'jastikun bir ne dhomen tane

Muzika: Liridon Rrahmani
Teksti: Mergim Gashi
Vokalet: Shefqet Rustemi
Studio: Shefqet Rustemi
Mix/Mastering: Ardian Kastrati
Kamera Dhe Montazhi: Ag.Media


Ky tekst u dërgua nga Edison Mekaj
Më Shumë Këngë Nga Liridon Rrahmani:


Komente mbi këtë këngë