A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liridon Sefa

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Liridon Sefa is a popular singer. Që nga viti 1991, bashkë me familjen, jeton në Friburg te Zvicres, ku ka mbaruar shkollën fillore dhe ate të mesme. Më vonë ka vazhduar studimet e larta në Shkollën e lartë paramedicale. Liridoni rrjedh nga një familje ku kultura dhe muzika gjithnjë kanë qenë pjesë e jetës së tyre.. Ai si fëmijë është frymëzur nga tiparet dhe vlerat e muzikës së mirëfillt shqiptare. Në Kosovë, e më vonë edhe në Zvicër .LIRIDONI ka qenë anëtar aktiv i shumë s...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Liridon Hoti (Liri)

Besnik Salihu

Demush Malaj

Acidi

Hajrush Kryeziu

Dardan Aliu

Armend Sherifi

Mili Sallauka

Hysni Zeqiri

Papushi


Tags: Liridon Sefa

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019