Tema: Poezi Për Stinët

Ku Eshte Pranvera?

-ku eshte pranvera?-pyeti Erleta
-si mund ta shohim?-pyeti valbona
-ju ndihmoj une-tha dielli dhe
shpejt e shpejt shkriu bora.

ato kerkuan neper
lendina dhe neper parqe
u lodhen ca,u ulen dhe mblodhen
lule,manushaqe dhe luleshqerreza


ato u ndalen morren vendim
ta therrasin:PRANVER EJA TI!
tok erdhen dallendyshet
duke kerkuar qerdhet...

- poezi nga Liza Musliu


- Poezia u dërgua nga Liza Musliu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  21