Llesh Murrani
Llesh Murrani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Rrile, Lezhe Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani Gjermani

Biografia

BIOGRAFIA: Llesh Murrani është një poet. Shkollen tetevjeçare e ka kryer ne shkollen "Marash Gjoni" ne Rrile. Shkollen e mesme e ka kryen ne Gjimnazin "Hydajet Lezha" Lezhe ne vitin 1984. Po ate vit ka filluar Fakultetin Ekonomik Industrial Te Universitetit te Tiranes ne degen Financa. Ne perfundim te Fakultetit ne vitin 1989 emerohet ekonomist e me pas shef finance ne Rajonin Hekurudhore Lezhe. Ka punuar deri ne vitin 1995 disa vende te ndryshme i emeruar. Ka qene nendrejtor ne Nder...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0