Llesh Murrani Poezi
Llesh Murrani

Tema: Poezi Për Shoqërinë


Kure Ndihmova

Kure u rrezua,pa u menduar gjate ja dhashe dore
Teksa dridhej dhimbshem ne çarkun e tije
Sa e nxora ne udhe,te tjere erdhen dhe e moren
Derisa humbi si nje hije

Dhe....iku me shpejt se era
Me duar akoma ngjeshur ne brinje
Mua me mbeti ne dore si lecke vetem ndera
Mbi te cilen me ra lehte nje thinje

- Poezi nga Llesh Murrani{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0