Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Loko është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. LOKO ben pjese ne grupin "Te Tanet" dhe merret me Rap qe nga viti 2007. Jeton ne Philadelphia / USA qe prej vitit 1998. Eshte I martuar dhe ka nje vajze. Më datë 1 Mars 2012, Loko publikon videoklipin "Jemi Larte", në bashkëpunim me Bezzi Bez. Më datë 14 Maj 2016, Bezzi Bez publikon videoklipin "Histori E Patreguar", në bashkëpunim me Loko. Më datë 11 Qershor 2017, Don Phenom publikon videoklipin "Kampionat", në bashkëpunim me Loko. Muzi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Të TanëT

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Rameka

Eleminimi

G Bani

JR

Rudi

Albboy

Eagleye (Kiameti)

DMC aka Babloki

Mali G

Krimineli


Tags: Loko

Krijo Një Kartolinë