Më mbaj mend (për 1 muaj)

Loni Haklaj - Mora Fjale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Mora fjal mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kang
Me i thur kang bashklegjendarit, ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit ti kendoj
Tash sa vjet tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reçakun, tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen, tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen tash sa vjet

Çohu Adem çohu po te thon zogjt e malit dhe bilbilat, çohu Adem
Po thone lulet trendafilat, çohu Adem
Po thone kanget tonve trimave, çohu Adem

Çohu shpejt çohu shpejt mos rri tek varri
Thote nan lokja çohu se mjaft
Ta flladiti ballin toka, çohu se ty,
te kërkon e tan’ Kosova ty Adem

Mora fjal mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thurr kang
Me i thur kang bashklegjendarit, ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit ti kendoj

E t’i them, E t'i them se gjaku i tij eshte vete liria
Qe ka ardh
Ne Kosove e n’brigjeve te Drinit kjo liri
Ia flladiti ballin trimit ia flladit (3x)


Loni Haklaj - Mora Fjale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Fjale".
3. Video është e këngës "Mora Fjale", por nuk këndohet nga Loni Haklaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Loni Haklaj:


Komente 0