Loranda Fejzullai
Loranda Fejzullai

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Ohër Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Korrik 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja

Biografia

BIOGRAFIA: Loranda Fejzullai është një poete dhe autore/publiciste. Loranda Fejzullai kreu shkollën fllore Ohër, kurse të mesmen në Strugë. Më 2011 e ka kryer Fakultetin e Arteve Figurative në drejtimin e Dizajnit Grafik në USHT. Me krijime Artistike merret nga shkolla fillore dhe e mesme kur ka filluar që të botojë dhe të merr pjesë në konkurse letrare, në disa prej të cilave është shpërblyer. Përmbledhja e saj poetike ende e pabotuar titullohet "Enderr dhe Shprese", e cila permban 42 poezi....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0