Loranda Fejzullai Poezi
Loranda Fejzullai

Kaq Pranë Dhe Kaq Larg

Ish dhjetor i bukur
Dhe dy shpirtra të lodhur monotonie
bridhnin labirintit të pikturuar jetësor
Etshëm kërkonin njëri tjetrin
Ishin aq pranë sa nuk gjendeshin
Kurrë...
Tani shkruaj dhe nuk dua të rrëfej asgjë
Nuk dua të shfletoj fshehtësitë e jetës
Vitet i përjetoj në të njëjtën mënyrë
Dhe jeta nuk është diç më shumë se sa një jetë

- Poezi nga Loranda Fejzullai{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0