Loranda Fejzullai Poezi
Loranda Fejzullai

Tema: Poezi Për Jetën


Jeta

Jeta fal buzëqeshje
Kurora të thurura me lot kujtimesh
Fal heshtje
dhe melodi harrese
Jeta di të rrëmbeje atë që e ke
Jeta di të rrëmbejë gjithçkaJeta,
lot i shndërruar
në kurorë pranvere
i shkrirë në dhembje
një bukuri e ftohtë
një ditë që i mungon diçka
jeta
shpesh nuk di ç’të fal

- Poezi nga Loranda Fejzullai{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0