Loranda Fejzullai Poezi
Loranda Fejzullai

I Dashur

E vetme bredh një rruge të heshtur
mendjezaptuar nga dhimbja
më shfaqesh o i dashur i buzëqeshur
Dhe zemrën time e përshkon ngacmimi

O i dashur lutem për ty
shtrij shikimin qiellit të pafund
Me admirim përmend emrin e Hyjnys
O i dashur ti më je në mua e gjithkund

O baba i dashur lutem për Ty,
se me lutje të ndjej dashurisht
Dashuria Yte në kujtimin fëmijëror
m’është gravuar përjetësisht

- Poezi nga Loranda Fejzullai


- U dërgua nga LisaD -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0