Loranda Fejzullai Poezi
Loranda Fejzullai

Lutje

Zot!
Më jep forcë
m’i shndërro sytë në yje
Zot!
Asnjëherë mos më le
të mbetem pa ty
Se e humbur jam në qiell e mbi dhé
Zot!
Më jep shpresë dhe ngushëllim
m’i bëj fjalët heshtje
Dhe kujtimin harrim

- Poezi nga Loranda Fejzullai


- U dërgua nga LisaD -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0