Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lori - Pa Trashëgimtar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  19

E di që s'më do dhe ti
sonte po shkon ke vendos
je aq kokfortë.
Zemra më thehet
se kjo kohë nuk kthehet
dhe ti plagos aq fort .
Kot lotët e mi rrjedhin
problemet nuk i zgjedhin
se ti po shkon.
Në jetë para meje
sonte shfletohet
cdo gjë mbaron pa zhurmë
asgjë s'kam prej teje
që të më kujtohet
kjo dashuri s'ka gjurmë.
Veq një fëmijë ta kisha
sonte e fortë do të isha
se ti po shkon

ref : Merri të gjitha merri
asgjë nga ti nuk më duhet mua
lëri për mua leri
lotët dëshmi.
Pse të dua , jo nuk e urrej jetën
Pse nga ti do jetoj e ndarë
unë e urrej e urrej veq veten,
se s'kam nga ti ,asgjë.

Merri të gjitha merri
asgjë nga ti nuk më duhet mua
lëri për mua leri
lotët dëshmi.
Pse të dua , jo nuk e urrej jetën
Pse nga ti do jetoj e ndarë
unë e urrej , e urrej veq veten ,
se s'kam nga ti ,veq një trashëgimtar .


Ky tekst u dërgua nga Lind BerishaLori
Publikimi: 22/12/2002
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)


Lori - Pa Trashëgimtar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Trashëgimtar".
3. Video është e këngës "Pa Trashëgimtar", por nuk këndohet nga Lori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lori:


Komente 0