Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Lori - Bukurin Qe Ti E Ke  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

03/08/2012

2012-08-03T13:05:42+00:00Ty tka fal lul perendia
ashtu si kam desht
dashurin e paske n'shpirt
te un do ta gjesh
ti me ben te ndihem bukur
me sy kur shikon
je i pari dhe i fundit
qe e dashuroj

hajde zemer ma dhuro
unazen prej ari
bukurin qe ti e ke
ja kalon gjdo djali

hajde zemer ma dhuro
unazen prej ari
buzt e mija vetem ti
i shijon i pari.

Lule kuqe lule bardh
per sefda sonte je marr
kengatare dhe vallatare
goca djem qika beqare
me vullnet sonte dot rrini
djem e qika mir se vini
per ju qel e kemi deren
ju e kallni atmosferen

sa fustana ngjyra ngjyra
cila valle ma e mira
kush po bajka drit si bora
kujna mir po i lujka dora2X

Sharmi yt me gzon ne bel
a mor djal sa i embel je
nuk te njoh por tkishna lut
te jesh me mu veq nje minut
sju besoj as syve tmi
a ka valla kshtu bukuri
ftyra jote po shendrit
pa behane je o shpirt

dridhet dridhet zemra pa pushu
qind per qind ne ty jam dashuru
qka po ndodh me mu as vet sedi
knaqem more djal kur te sho me sy. 2X


Ky tekst u dërgua nga Dita
Më Shumë Këngë Nga Lori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet