Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Lori - Potpuri 2008

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri 2008".
3. Video është e këngës "Potpuri 2008", por nuk këndohet nga Lori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lori - Potpuri 2008  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Këngë e albumit:

"Dua"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri 2008" kënduar nga Lori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Viola & Smail Puraj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Smail Puraj:
2x
Qonu qika qonu djem
se kqyre nusja po na vjen
po vjen nusja mashallah
per qiftin e ri po knojna na

2x
Qonu vëllezerit qonu shoqnie
ta kendojm ni keng per qiftin e ri

2x
Qonu qika qonu djem
se kqyre nusja po na vjen
po vjen nusja mashallah
per qiftin e ri po knojna na

Viola:
2x
Qonu motrat qonu bija
na erdh nusja oo na u gezu shtepia

2x
Qonu qika qonu djem
se kqyre nusja po na vjen
po vjen nusja mashallah
per qiftin e ri po knojna na

Smail Puraj:
Lulijen lulijen na e kem kunat
lulijen lulijen na e kem kunat
e mur vllaun ton e paska pas nafak
e mur vllaun ton lulija e ka pas nafak

Lulije lulije e lumja ti
fat te madh ti paske pas qe je ardh ne ket shpi

Viola:
Lulije lulije e lumja ti
fat te madh ti paske pas qe je ardh ne ket shpi

Lulija ne der oj nan lulija ne der
lulija ne der oj nan lulija ne der
ske prej kujt mu trem oj nan
ske prej kujt mu trem
ske prej kujt mu trem oj nan
ske prej kujt mu trem

Smail Puraj:
Lulije lulije e lumja ti
fat te madh ti paske pas qe je ardh ne ket shpi

Viola:
Lulije lulije e lumja ti
fat te madh ti paske pas qe je ardh ne ket shpi

Smail Puraj:
O kur e pash oj nan at vajzen te shkolla
oo oo oo oo at vajzen te shkolla
o desh e mora nan ja desh u tranova
oo oo oo oo ja desh u tranova

Viola:
Oh kur e pash oj nan at djalin qytete
oo oo oo oo at djalin qytete oo
oo ja e mora nan ja desh me lan mente
oo oo oo oo ja desh me lan mente oo

Do ti kallim fitilat te llames
Do ti kallim fitilat te llames
po ja marrim o ma tmiren nanes
po ja marrim o ma tmiren nanes
oo ma tmiren nana e ka nja e
oo ma tmiren nana e ka nja e
na ja marrim e lajm pa as nja e
na ja marrim e lajm pa as nja e

Smail Puraj:
2x
Hajde me shuplak hajde me shuplak
Hajde me shuplak hajde me shuplak
si nusja si dhënderri hey paskan pas nafak
si nusja si dhënderri hey paskan pas nafak

O ku po knojna sonte me vullnet e
bashku me VIOLEN hajde do ta kallim krejte
O ku po knojna sonte me vullnet e
o veq per Eurolindin do ta kallim krejte

Viola:
O ku po knojna sonte me vullnet e
o te ETC o hajde do ta kallim krejte
Knojna me vullnet knojna pa pushu
bashku me SMAIL PURAJ ju kem disponu

Viola & Smail Puraj:
Knojna me vullnet knojna pa pushu
vetem per shoqërin qe jam disponu
Knojna me vullnet knojna pa pushu
vetem per shoqërin qe jam disponuMë Shumë Këngë Nga Lori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet