Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lori - Therret Prizreni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Therret Prizreni".
3. Video është e këngës "Therret Prizreni", por nuk këndohet nga Lori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lori - Therret Prizreni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Live 2016"

Komente

Asnjë Koment

25/07/2016

2016-07-25T14:42:22+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Therret Prizreni" kënduar nga Lori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lori i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dj Dalool. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

thrret prizreni mori shkoder
hajde trim se te kam moter
merre durrsin e tiranen
se na kshtu e gzojna nanen
un therras pej edhe gjakov
ooo drenic llap edhe rugov
vjen deqani e mitrovica
kaqaniku e kamenica
vjen gjilani e prishtina
ferizaji edhe klina
ooooo nket kala sbashku te rrina...

heeej kur te vini ooo kur te vini
mos harroni edhe krujen o ktu ma ftoni
qoni lajm ne gjirokaster
tepelen e mallakaster
as mirdit kuksin me thirr
thirre korqen e me rrethin
thrras tetoven o gostivarin
thrras ulqinin e tivarin
bujanovci vjen presheva
suhareka e malisheva

ooooooooo ton gollaku e podujeva
heeeej kam thirr plav kam thirr guci
ooo hot grut edhe malsi
kam thirr dibren ohrin strugen
merre lezhen edhe puken
vjen qameria vjen janina
oo lum na lum sbashku do rrina
manastiri ka qu fjal
gjithsesi un kam me ardh
gjithsesi un kam me ardh e se per korq malli mka marr
po ni bes ka thon e ki oooo herdokur te ju do vimee

hej kur te vini dor per dore mos harroni
qonja vlores ni porosi ni flamur le ta mbaj ne gji
te gith vllazen edhe motra eni ktu po na thrret votra
ni kunor bashk ta qendisim o ni flamur pa yll ta ngrisim
le te degjoj sot bota e maar
OO KSHTU RRim BASHK OOO
HEEU POPULLI SHQIPTAR O HEJJJMë Shumë Këngë Nga Lori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë