Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lot Kurbeti - Kanarina  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

12/11/2017

2017-11-12T08:54:47+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kanarina" kënduar nga Lot Kurbeti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lot Kurbeti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adea Latifi - Kanarina

kam një kanarin të vogël
me të kënaqem gjat gjith kohës
është e bukur ka ngjyr të verdh
syqka të vogla scep të mbrehtë
këndo këngën që e di
me tinguj të ngroht e melodik
fluturon lart sa nuk du
pastaj kthehet më jep puthje
kanarina ime e vogël
nuk mlargohet mua prej dorës
më rrin afër aty ku jam
këndon kur nuk qan
kur un nisem për në shkollë
ajo mërzitet vet në obor
sa po kthehem shpejt nxiton
më përqafon dhe këndon

Fatma Zyberi - Kanarina

Kanarin moj sa te du e
Se ti ambel moj kendon x2

Hej hej hej hej

Çohem heret ne mengjes
Kur aq bukur ligjeron x2

Ref...x2
Thuja kanges kanarin
Sebashku me bilbilin o
Sebashku me bilbilin o
Zemrat na i gezo

Te kem pran kam deshire
Por ti koken nuk e kthen x2

Hej hej hej hej

Zog i bukur zogu i mire
Zani yt me mallengjen x2

Ref...x3
Thuja kanges kanarin
Sebashku me bilbilin o
Sebashku me bilbilin o
Zemrat na i gezo
Më Shumë Këngë Nga Lot Kurbeti:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet