Më mbaj mend (për 1 muaj)

Louis Armstrong

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.5 / Votuan:  6
(1901-1971)  
  • Vendlindja:
  • Queens, New York 
BIOGRAFIA: Louis Armstrong është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Louis Armstrong, me nofkën Satchmo ose Pops, ishte një trumbetues jazz amerikan, këngëtar dhe një figurë me ndikim në muzikën e xhazit. Arritja e spikatur në vitet 1920 si një lojtar "trillues" dhe korporatë, Armstrong ishte një ndikim themelor në xhaz, duke zhvendosur fokusin e muzikës nga improvizimi kolektiv në performancën solo. Me zërin e tij të zhveshur menjëherë, të njohur, Armstrong ishte gjithashtu një këngëtar me ndikim, duke demonstrua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Riccardo Cocciante

Adriano Celentano

Al Bano

T.I.

Don Omar

Jason Derulo

Nick Jonas

Daddy Yankee

Chris Cornell

Michael Jackson

Tags: Louis Armstrong


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet