Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Luan Krasniqi - Hasan Aga

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hasan Aga".
3. Video është e këngës "Hasan Aga", por nuk këndohet nga Luan Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Luan Krasniqi - Hasan Aga  (Feat. Masar Sinani)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Masar Sinani

21/05/2009

2009-05-21T12:36:59+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hasan Aga" kënduar nga Luan Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ylmize Tafallari - Hasan Aga


O ku ka kone Aga Hasan Aga
Na leshoi vjetat ka potur mahalla
Eshte zatek ne qiken podureshe
Ja ka nise me lu e me keshe
Kur ti bejne o ka 17 vjete
Te dy bashk don me hy n'gjerdek
Nji shtrige plake o i paska ngu e
Nanes ages shkoi e i ka kallxue

O nane e ages atere qka po ben
Nder beglere nusen ja ka nxane
Daje e miq darsmen po fillojne
Me tupana e me kengetare
Me shyhret nusen e kane marre
Hasan aga dhander sdo me shku
Daje e miq me zor e kane que
Pse spo flet o nusja iu drejtue
Apo sdukem apo cejz st'kam pru

O boll e mire o paske qellue
Me nji qike tjeter une jam besatu
Hasan age besen ki me mbajte
Rrogtareshe e jotja ka me u ba
Atehere aga nji leter e ka shkrue
Ne saba nanes nusen me ia que
Se per bese jet un kam me ndru
Me tupana te vorret me me que

Qika poduresh ne kemb asht que
Keta xhemat oj nane a jan tranu
Me tupana xhenazen me que
Hasan aga oj bije jete ka ndrue
Ateher qika para u paska dale
Ta shoh agen per mu jet ka dhan
Nuk du agen n'vorr vetem me lan
Per skaj vorret ja u ka marru
Per mbi vorre lulet kane lulzue.

Bajram Gigolli - Hasan Aga

Aga hasan aga

Ku ka kane Aga Hasan aga
Poj con vjetat kah potur mahalla
Eshte zatet ne ciket potureshe
ja ka nis o me lue e me kesh
te dy bashk o e kane lidh nje bese
kur ti bojna ka 15 vjete
te dy bashk o keme me hy ne xhervdete

Ni shtrig plake oj i paske ngue
nanes ages shkoj e i ka kallxue

Nane ages ather cka po bane
ne begler nusen ja ka zane
ka ardh dita darsmen e kane boee
me tupana e me kengatare
me shyret nusen ja kane prue
hasan aga dhander sdon me shkue
daje e miqe me zore e ka cue
pse nuk flet age, nusja iu drejtue
a spo te dokem, apo cejz ste kame prue

Boll e mir o paske qellue
mej cike tjeter une jame besatue
Hasan age besen ki me majte
rogtareshe e jotja kame me u bae
me zi aga nleter e ka shkrue
sabah nanes nusen me ja cue
se per bese une jete ka me ndru
se kto krushi, xhemate me u marue
me tupanaa te vorret me mcue uuueee

Cika poturesh ne kame a cue
kto xhemat oj nan a jane tranue
me tupana xhenazen tuj cue
hasan aga oj bi jete paska ndrue
ather cika para u paska dale
ta shoh agen per mu jete ka dhane
nuk du agen nvorr vetem me lane
perskaj varet ia spaskan marue
per mij vare lule kane lulzuuuuee

Resmije Zeqiri - Hasan Aga

Koka kan Aga Hasan Aga
Poj lshon vjetat kah po turmahalla
O zatet n'qiken Poturesheee
Ja kan nis o me lu e me kesheee
Te dy bashk e kan lidh nje beseee
Kur ti bajna ka 15 vjet te dy bashk keme hy n'gjerdekeee
Nje shtrig plak o i paska ngue nanes t'Ages shkoj e i ka kallzueeee.

Nana e Ages ather qka po ban ner Begler Nusen ja ka nzoneee
Ka ardh dita darsmen e kan baeee
Me tupana e me kangatareee
Me shyhret nusen ja kan pru eee
Hasan Aga dhanderr zdon me shku ee
Daj e miq me zor e kan qu eeee
Pse nuk flet Aga nusja ju drejtu a spo t'dokem a boll qeiz s'tkam prueee.

Boll e mir oh paske qelluee me i qik tjeter une jam besatu eee
Hasan Aga besen ki me majteee
Rrogtaresh e jotja kam me u ba eee
Merzit Aga i leter e ka shkru eee
N'sabah nanes, nuse me ja queeee
Se per bes une jet kam me nrrueee
Se kta krushq xhemat me u marueee
Me tupana te vorret me me queee.

Qika poturesh ne kam o quee
Kta xhemat oj Nan a jan tranu
Me tupana xhanazen tu qu eee
Hasan Aga oj bi jet ka ndrru eee
Ateher qika para u paska dal ta shoh Agen per mu jete ka dhan
Nuk du Agen n'vorr vetem me lan per skaj vorret jav paskan maru
Permi vorre lule kan lulzu eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
Më Shumë Këngë Nga Luan Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet