Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Luan Krasniqi - Aferdita  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

21/05/2009

2009-05-21T12:36:59+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Aferdita" kënduar nga Luan Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Agim Boshnjaku - Aferdita

Aferdita Aferdita
Une kanget t'i ujdisa
Kur ne gjume isha tuj fjet
Enderrojsha si me t'gjete

Kur ne gjume isha tuj fjet
Enderrojsha si me t'gjete x2

Ne mengjes une kur u zgjova
Endrra ishte fantazi
Ne anen tjeter u gezova
Qe ne mitrovic te pashe me sy

Ne anen tjeter u gezova
Qe ne Shkoder te pashe me sy x2

Zemra ime u thellua
Ne zemren tende ne dashuri
Aferdite moj shume te dashuroj
Jo nga zemra s'mund t'largoj

Aferdite moj shume te dashuroj
Jo nga zemra s'mund t'largoj x2

Ymer Bajrami & Xheza - Aferdita

Aferdita Aferdita
Une kanget t'i ujdisa
Kur ne gjume isha tuj fjet
Enderrojsha si me t'gjete

Kur ne gjume isha tuj fjet
Enderrojsha si me t'gjete x2

Ne mengjes une kur u zgjova
Endrra ishte fantazi
Ne anen tjeter u gezova
Qe ne Shkoder te pashe me sy

Ne anen tjeter u gezova
Qe ne Shkoder te pashe me sy x2

Zemra ime u thellua
Ne zemren tende ne dashuri
Aferdite moj shume te dashuroj
Jo nga zemra s'mund t'largoj

Aferdite moj shume te dashuroj
Jo nga zemra s'mund t'largoj x2

Smail Puraj - Aferdita

Mbrëmë në ënderr me je ardh
e veshur krejt e bardh
unazen në gisht e majshe
qafen krejt te nalt

krushqit qenkan bë gati
u nisen te ti
por këta nuk qenkan
krushqit e mij

ref:
aferditaaaa
aferditaaaa
se je tradhtare
nuk e dita
aferditaaa
aferditaaa
un prej teje
këtë se prita

nga gjumi kur u zgjova
një këngë larg e dëgjova
një këngë e cila po u këndonte
veq per ty

qenke veshur e bërë gati
nuse don me shku
a harrove qe këtë ditë
mu ma ke premtu

ref:3x
aferditaa
aferditaa
se je tradhtare
nuk e dita
aferditaaa
aferditaaa
un e prej teje
ket se prita

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Luan Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet