Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Luan Krasniqi & Masar Sinani - Dema Kadris  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/09/2012

2012-09-25T08:35:28+00:00

Më Shumë Nga

Masar SinaniKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dema Kadris" kënduar nga Luan Krasniqi & Masar Sinani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Luan Krasniqi & Masar Sinani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shqipe Kastrati, Mahmut Ferati & Shaqir Cervadiku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Cka po i thot o Dema Kadris,
A ja din o rendin burrnis.

Une ja di more, ja po kame dite
Qe tri her per miko jame fike 2x

Krejt jam fike o shok, jame pervlue
kur kesh ngusht, kush, sm'e pato ndihmue

sa pata qura e qurana
pata miqe, o pata jarana 2x

Kur me hupen qura e quranat
hupen miqt, o hupen o jarnaaat

Qekje kjo pune o shok ka do kajde
zgjidhma mikun, o gjake zate 2x

gjake zate , o prej Sojnise
qe mja din, o rendin o burnise

qe kjo pune o shok asht iqmete
gjithkuj buken, o mos ja jepe
o se po te vrajka buka e veteeMë Shumë Këngë Nga Luan Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet