Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Manahasa & Rubin Mati - Nën Qiellin E Kaltër Të Rivierës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo mbrëmje ra, na zgjoi shumë kujtime
te ky bregdet të njoha unë ty
me këngën tonë i çelnim agimet
dhe mbrëmjes prapë
zërat tanë pranë detit Jon
o kjo kënga jonë i bashkoi.

Ref.
Sa herë kitarra jonë dashurinë
nën telat e dritares me hënë
sa herë nën qiell të kaltër miqësinë
kënduam ne nëpër ditë tek ky bregdet
ku sot po bleron kjo rivierë.

Ja ne u ndamë o shokë,
po jo nuk thamë ne lamtumirë
se tek ne të dy
zemrat mbanin thellë miqësinë.
Oh kjo vjeshtë e artë të dy
ja na takoi përsëri
valët që dërgon ky det i thellë
për kujtimet tona po tregojnë.


Luan Manahasa & Rubin Mati - Nën Qiellin E Kaltër Të Rivierës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nën Qiellin E Kaltër Të Rivierës".
3. Video është e këngës "Nën Qiellin E Kaltër Të Rivierës", por nuk këndohet nga Luan Manahasa & Rubin Mati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luan Manahasa:


Komente 0