Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Luan Manahasa - Kur Vij Nga Larg  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/03/1987

1987-02-28T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Nene Te Lutem Kthehu Tek Une"

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1987
Mos u trishto kure si jo
nga nje dite
me plogeshti nga kjo mungese
mos me prite
Po dashuri do te thote te jesh afer
keshtu thote dhe proverbi
une kete e di
Sa here qe jam larg e kuptoj
ti e dashur jo nuk mungon
Eshte nje malll i madh
qe me sjell tek ty nga larg
Ref : Zemra e dashuruar
thote gjithmone te dua
dhe pse eshte diku larg
Zemra reh me mall
zemra s'eshte dakort
me proverbin ne kete rast
Ndaj mos me qorte
ti e dashur jo
nga kjo mungesa ime e gjate
Me prit pra e qeshur ti moj vajze
kur une vi nga larg


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Luan Manahasa:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet