Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - A Do Te Vish (Alo, Alo, Alo) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  64

U deshem shume ne te dy,
dhe c'do mengjes na gjente bashke.
E meriton valle dashurine..?
Nuk me rri prane kur une jam larg...

Por une do t' shkoj dhe po t' mos vish,
se koha mua me kerkon,
s'mund ta kuptosh ti dashurine
vec ne qytetet me neone!

Dikush me tha se ti do t' vish,
s'me zuri gjumi deri vone'
i the qytetit "Lamtumire",
me prit me the ne telefon:

(refreni dy here)
"Alo, alo, alo..." ty te degjoja,
dhe zerin tend te ngrohte une prane e doja,
s'e fsheha lumturine dhe ne cast te thashe: "Te dua!"
dhe kjo ndodh tek cdo njeri.

Ne nje stine dashurie diell s’ka gjithnji,
ka dhe dimer ne mes veres, edhe vjesht' me shi,
por kur jeta thurret bukur diell ka perhere,
kater stinet zemrat bejne pranvere.

E dija se do t'vish!


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001   BesjaniGjk


Akordet:

Am
U deshem shume ne te dy,
Dm
dhe c’do mengjes na gjente bashke.
E
E meriton valle dashurine..?
AM
Nuk me rri prane kur une jam larg…

Am Dm
Por une do t’ shkoj dhe po t’ mos vish,
G C
se koha mua me kerkon,
Dm
s’mund ta kuptosh ti dashurine
E Am
vec ne qytetet me neone!

Am Dm
Dikush me tha se ti do t’ vish,
G C
s’me zuri gjumi deri vone’
Dm
i the qytetit “Lamtumire”,
E Am
me prit me the ne telefon:

(refreni dy here)
Am Dm
“Alo, alo, alo…” ty te degjoja,
G Am
dhe zerin tend te ngrohte une prane e doja,
Dm Am
s’e fsheha lumturine dhe ne cast te thashe: “Te dua!”
B E
dhe kjo ndodh tek cdo njeri.

…. x2
B Am
dhe kjo ndodh tek cdo njeri.

Am Dm
Ne nje stine dashurie diell ka gjithnji
G Am
ka dhe dimer ne mes veres, edhe vjesht’ me shi,
Dm Am
por kur endrrat thuren bukur diell ka perhere,
B E Am
kater stinet zemrat bejne pranvere.

E dija se do t’vish!

Luan Zhegu - A Do Te Vish (Alo, Alo, Alo)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Do Te Vish (Alo, Alo, Alo)".
3. Video është e këngës "A Do Te Vish (Alo, Alo, Alo)", por nuk këndohet nga Luan Zhegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:


Komente 0