Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Vajza Dhe Deti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  19

Komente

Asnjë Koment

05/06/2011

2011-06-05T17:03:43+00:00Bregut detit një vajzë e menduar
Flokët,era lehtë ja përkëdhel
Rreze dashurie hedh në zemër Hëna
Hëna,yjet, zhyten thellë në det

Refreni, 2 herë
O det,o det, i kaltri det
Ti këngën time ma dëgjo
Ju iso mbamëni, o valë
Për dashurinë zëmra këndon

Pranë detit,dikur shfaqëm dashurinë
Deti,më i pari dëshmitar
Ndaj mbrëmjeve, bregut ato vijnë
Ndaj sot vajza,këngën merr plot zjarr

Refreni, 2 herë

Për dashurinë zëmra këndon


Ky tekst u dërgua nga Albi Begolli   iviboy20010

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet