A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Luan Zhegu - Kur Jemi Bashkë Të Dy


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1980

1980-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 19-të në RTSH


Kur zbardh agimi
përherë unë ty të pres
bashkë me shoqet
të shoh dhe ty

dhe dielli lind më shpejt
dhe gazi zemrën ndez
kur shihemi të dy

dhe dielli lind më shpejt
dhe gazi zemrën ndez
kur shihemi të dy.

mbrëmjeve parkut
shëtisim bashkë të dy
dhe flladi flokët
na përkëdhel

kur vellon nata hedh,
mes dritash unë e ti
ne pranë e pranë të dy

dielli lind ditë e re përshëndet
jetë e re vrulli i saj më fton tek ty


Lyrics submited by Elsa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019