A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Luan Zhegu - Bashkë Me Vitet


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/03/1987

1987-03-01T00:00:00

Muzika:

Osman Mula

Teksti:

Jorgo Papingji

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1987


Mbreme vajza jone me ndrojtje tha
zemra ma do qe dicka tju them
nje roze e lehte permbi faqe i rra
Dhe filloj te na tregonte
per nje djale qe dashuronte
e ndjeva se ate cast ishte ritur shume
Bashke me vitet femijet riten
se kuptojme
Befas vjen nje dite
kur femijet tane dashrojne
Ju afruam vajzes ju ulem prane
e perqafuam plot dashuri
kuptuam se ajo sishte me femije
Ndjeme zemren ti trokiste
ndjeme te ardhmen qe ti fliste
Nuk kish per ne me te madhe
lumturi..!!


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë...