Më mbaj mend (për 1 muaj)


Luan Zhegu & Liliana Kondakçi - Prane Detit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prane Detit".
3. Video është e këngës "Prane Detit", por nuk këndohet nga Luan Zhegu & Liliana Kondakçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Luan Zhegu & Liliana Kondakçi - Prane Detit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

04/04/2018

2018-04-04T20:33:59+01:00Kur dielli i arte plot ngrohtesi,
mbi token e bukur nis gjelberimi,
Dielli me dallge plot kaltersi,
ne breg sjell flladin gurza gezimi.

Sa bukur deti i kalter,
mbushur kenge dhe dallge plot,
Une ndjej aty vajze e dashur,
melodine edhe ritmin tone.

Dhe njerzit tok mblidhen atje,
qeshin e lozin me njeri tjetrin,
Dhe dashuri lindin tek ne,
per jeten, njerezit edhe per detin.

Sa bukur deti i kalter,
mbushur kenge dhe dallge plot,
Une ndjej aty vajze e dashur,
melodine edhe ritmin tone.(2 here)


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë