Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Lucie Miloti - "Ne Shkoder Ka Ra Nje Drite"

Teksti origjinal i kenges

Në Shkodër ka ra nji drite Në Shkodër ka ra nji drite
ka lshu rreze an' o për an amon
Perenija t'ka godite
kusur moj s'të ka lanë
O lujma lujma shtatin'e
ta fala sahatin'e
o lujma lujma shpinen'e
vera tu boft dimen'e
Kam e dorë bel e shpin'e
gushën farfuri amon amon'e
zani jyt si gardalin'e
dhamët moj si inxhi
O lujma lujma shtatin'e
ta fala sahatin'e
o lujma lujma doren'e ta puthsha moj gojën'e
Ka lind dilli ka lind hana
flokt e art si vesa n'bar amone
bishtalecat nër gjylpana
të jan rrit moj n'ishtihar
O mos ma mbani ishën'e
se ma derdhi shishen'e
o mos ma mbani locën'e
se ma tremni gocen'e
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019