A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Lucie Miloti - Ali Pash Tepelena


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Lauresha E Shkodrës"


Ali Pash Tepelena
O, të hanen kur topi krisi, aman-e
O, ja dha kalas’ an’o për an-e, aman-e
O Mreti pashallar’t i nisi more m’i vezir
Mbi vezir Ali Pashan-e.
Ali Pasha i ngrat-e lufton dit’ e natë
Ali Pasha i mjer-e ç’u bo muhasere
Bini Gegë, bini fishek’ a m’kini?
Bini Tosk e Gegë fishek ju jap vetë.
O dyzetekatër o pashallar, aman-e
O dojn me i hy kalasë o përmrena aman-e
O Ali Pasha del i par-e, more Ali Pash
Ali Pasha Tepelena, aman-e
Ali Pash te rrapi ç’po t’luftonte ati
Ali Pash Terhalla, ç’po t’shkëlqente palla
Bini Gegë bini fishek’a m’kini?
Bini Tosk e Gegë fishek ju jap vetë.
O duron top, duro havan-e amane
Hajde moj kalaja me bedena aman-e
O ç’po ban luft’ me’i Padishah-e more Ali Pash
Ali Pasha Tepelena aman-e.
Ali Pash te rrapi ç’po m’luftonte i ati
Ali Pash Terhalla, ç’po m’shkëlqente palla
Bini Gegë bini fishek’a m’kini?
Bini Tosk e Gegë fishek ju jap vetë.


Lyrics submited by Gjakovari
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019