Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Lucie Miloti & Xhevdet Hafizi - Kur Perendon Dielli  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  20

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00

Më Shumë Nga

Xhevdet Hafizi

Këngë e albumit:

"Lauresha E Shkodrës"
Ndejta gjith' ditën'ë hijeve
s’e m’than në hije rri
etjen e shova krojeve
krojeve, ku pin ti.

E mira u raftë-o hijeve
q'i mujtën me m’fresku
si t'ja koft uji i krojeve
se etjen s’ma kan’ shu

Po t'jeni bashk ju të dy
do t'u shikojn' me zili
se do t'ju flasin nër sy
sa duhemi un' e ty

Po t’jemi bashk na të dy
do t’na shikjojnë me zili
e do t’na flasin nër sy
sa duhemi un' e ti…

Sa herë bjen dielli majave
e muzgut rrug' i l’shon
sa kandshëm ju thrret deleve
kur stanit nis e i l'shon

Besa u knaqa hijeve
gjith' ditën gem e n’gem
kur zanin ja l’shoj deleve
e ti përgjigje më jep

A, a, a, a...

Po t’jemi bashk na të dy
do t’na shikjojnë me zili
e do t’na flasin nër sy
sa duhemi un' e ti…


Ky tekst u dërgua nga Un1
Më Shumë Këngë Nga Luçie Miloti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet