Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ludmilla Baballeku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  57
BIOGRAFIA: Ludmilla Baballeku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1984, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Ne Festen E Brigades". Në Dhjetor 1984, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Bir Dhe Shok". Në Dhjetor 1985, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 24-të në RTSH me këngën "Faqendritur Para Historisë". Në Dhjetor 1987, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "Na Rrit Shqipëria". Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Irma Gurakuqi

Adriana Ceka

Florinda Gjergji

Vitore Rusha

Zina Zdrava

Arta Babaramo

Burbuqe Rada

Suzana Qatipi

Denada Bare

Rakipe Karaj

Tags: Ludmilla Baballeku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet