Ludmilla Baballeku
Ludmilla Baballeku
Ludmilla Baballeku
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: e lehtë
Ludmilla Baballeku është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1984, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Ne Festen E Brigades".

Në Dhjetor 1984, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Bir Dhe Shok".

Në Dhjetor 1985, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 24-të në RTSH me këngën "Faqendritur Para Historisë".

Në Dhjetor 1987, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "Na Rrit Shqipëria".

Në Mars 1988, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1988 me këngën "Kur Zbardh Agimi".

Në Dhjetor 1988, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 27-të në RTSH me këngën "Ne Emer Te Jetes".

Në Prill 1989, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1989 me këngën "Lule E Nusëruar".

Ne vitin 1993, Artur Dhamo & Ludmilla Baballeku marrin pjese ne Kenget e Stines me kengen "Nuk Kam Faj".

Në Dhjetor 1995, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me këngën "Vonesa".

Në Mars 2014, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Kenga Ime Mikja Ime".

Në Mars 2014, Ludmilla Baballeku merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Per Nje Dite".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0