Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luis Garcia Montero

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Granada 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Luis Garcia Montero është një shkrimtar i huaj. Luis García Montero është poet spanjoll dhe kritik letrar, si dhe profesor i letërsisë spanjolle në Universitetin e Granadës. Pasardhës i një familje granadino që ishte shumë aktive në bashkësi, Luis García Montero lindi në Granada në vitin 1958 si biri i Luis García López dhe Elisa Montero Peña, dhe studioi në Colegio de los Escolapios. Si adoleshent, ai ishte një tifoz i sporteve të kuajve dhe pati mundësinë për të takuar Blas de Otero. Ai s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Domeniko Pizana

Saint-John Perse

Georges Brassens

Roger Casanatan

Paul Celan

Tomas Tranströmer

Kjell Espmark

Luke Morgan

Ilias Foukis

Juan Ramón Jiménez

Tags: Luis Garcia Montero


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet