LUI$A
LUI$A

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Luisa Boshnjaku:
  • Vendlindja:
  • Long Island U.S.A.
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Prill 2004
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi

Biografia

BIOGRAFIA: LUI$A është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Luisa Boshnjaku aka LUI$A, ka lindur me 23 prill 2004 ne Long Island, New York. Kengetare e stilit Pop-R&B, e njohur per kengen "Gemstones", qe do te thote gur i çmuar. Vajza e kompozitorit të njohur Florent Boshnjaku, Luisa ka filluar një epokë të re të jetës së saj. Diva e muzikës shqipe Adelina Ismaili ka shkruar: Lindi një yll, shikoje këtë - mahnitëse. Më 11 Qershor 2021, Lui$A publikon albumin "Limelight EP"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0