LUI$A
LUI$A
LUI$A
  • Emri i vërtetë:
  • Luisa Boshnjaku
  • Vendlindja:
  • Long Island
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Prill 2004
  • Horoskopi:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop R&B
LUI$A është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Luisa Boshnjaku aka LUI$A, ka lindur me 23 prill 2004 ne Long Island, New York. Kengetare e stilit Pop-R&B, e njohur per kengen "Gemstones", qe do te thote gur i çmuar.

Vajza e kompozitorit të njohur Florent Boshnjaku, Luisa ka filluar një epokë të re të jetës së saj. Diva e muzikës shqipe Adelina Ismaili ka shkruar: Lindi një yll, shikoje këtë - mahnitëse.

Më 11 Qershor 2021, Lui$A publikon albumin "Limelight EP".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0