Më mbaj mend (për 1 muaj)


Luiz Ejlli & Rezarta Smaja - Ra Një Yll
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ra Një Yll".
3. Video është e këngës "Ra Një Yll", por nuk këndohet nga Luiz Ejlli & Rezarta Smaja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Luiz Ejlli & Rezarta Smaja - Ra Një Yll  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Muzika:

Edmond Zhulali

Teksti:

Agim Doçi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 56-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

05/12/2017

2017-12-05T13:47:31+00:00Ra një yll
Më tha zemra një dëshirë!
Po ku ra?
Në mesnatë në errësirë…

Pse kjo dritë
E vetmuar qiellin la?...
Erdh’tek unë,
Nëpër udhë ku dritë nuk ka

Kërkoj të vi tek ti
Atje
Lart në pafundësi

REFRENI:
Sa dritë në qiellin blu
Sa larg të vijë tek unë
Ëndërroj errësirën ta verboj
Me dashuri
Gjithmonë do jetoj
Që natën ta largoj
Dua dritë të shohin sytë e mi
Pa kufi

Pse kjo dritë
E vetmuar qiellin la?...

Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Agim Doçi

Më Shumë Këngë Nga Luiz Ejlli:


Komente mbi këtë këngë