Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Luke Morgan është një shkrimtar i huaj. Ai është një poet irlandez dhe ishte fituesi në kategorinë e tij për garën inauguruese Poetry Ireland / Trócaire për poezinë e tij "Atlas". Në vitin 2012, Publikimet e dritareve paraqitën një koleksion të vogël të poezisë së tij si pjesë e edicionit të tyre të dhjetë vjetorit. Ai jeton në Galway....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Saint-John Perse

Gérard de Nerval

Alain Borne

Luis Garcia Montero

Mark Strand

Sergej Esenin

Xhorxh Gordon Bajroni

Rudyard Kipling

Artur Rembo

Oktavio Paz


Tags: Luke Morgan

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet