Luki
Luki
Luki
 • Emri i vërtetë:
 • Nderim Hashani
 • Vendlindja:
 • Mirash
 • Jeton në
 • Ferizaj
 • Mosha:
 • 21 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 30 Gusht 2002
 • Horoskopi:
 • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Luki është këngëtar i njohur. Vjen nga fshati Mirash, komuna e Ferizajit dhe emri i tij i vërtetë është Nderim Hashani.

Më datë 22 Tetor 2020, Luki publikon videoklipin "Rrej".

Më datë 12 Maj 2021, Luki publikon videoklipin "Bajrami Ne Gurbet". Orkestrimi i këngës u punua nga Egzon Bajraliu.

Më datë 21 Shtator 2021, Luki publikon videoklipin "Pik Mu Bane". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, ndërsa teksti u shkrua nga Ejup Shabani.

Më datë 13 Shkurt 2024, Luki publikon videoklipin "Do Të Iki Nga Kjo Botë". Teksti i këngës u përgatit nga Abaz Selmani, teksa për arranzhimin u kujdes Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga kompania ProMedia.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0